Bemutatkozás
Óvodánkról
A Gödöllői Kikelet Óvoda Gödöllő csendes részén található a Szent István Egyetem szomszédságában. Négy, vegyes életkorú, jól felszerelt csoport működik óvodánkban. Udvarunkra méltán lehetünk büszkék, hiszen nagy területen található, nyugodt, csendes természeti környezetben, korszerű, gyermek centrikus játékokkal felszerelve. Évről évre nagy az érdeklődés irántunk, mely komoly kihívást jelent szakmailag és emberileg is számunkra.


Meggyőződésünk:
az óvoda, mint nevelési intézmény a gyermekekért jött létre, így minden, ami benne történik, a gyermekekért van. Az itt dolgozó felnőtteket a feltétel nélküli elfogadó-befogadó gyermekszeretet jellemzi, ez vezérli cselekedeteinket.
Gyermekközpontú nevelési elveinket természetközelségben, a népi hagyományok ápolásával, a családokkal együttműködve valósítjuk meg. Az óvoda-család kapcsolata programunk alapja, így mély gyökerekkel rendelkezik. Bízunk benne, hogy aki hozzánk betér, otthon érzi magát.


Mihály napi vásár


Mindennapi életünkről
A gyermeket óvodánkban elfogadó, szeretetteljes megerősítő légkör veszi körül. A programban az optimális környezet egy gyermekközpontú életrendet jelent.

Az életrend elemei:
- a rugalmas, folyamatos, integrált napirend,
- a családias, vegyes életkorú gyerekcsoport,
- a differenciált bánásmód,
- az érző, alkotó nevelőtestület,
- a nevelésben együttműködő családi-óvodai közösség.
Óvodánkban a nevelés, a gyermekek egyéni fejlődési üteméhez igazodik. Az óvodáskorú gyermek alaptevékenysége a játék. A nap folyamán minden gyermeki tevékenység a játékba ágyazottan történik. A csoportszobákat az egyes gyermeki tevékenységformáknak megfelelően rendeztük be.

Programunkról
Helyi programunkat a minősített NÉPHAGYOMÁNYŐRZŐ ÓVODAI PROGRAM adaptálásával, intézményünk sajátosságait figyelembe véve alakítottuk ki. Nevelési programunk elkötelezettséget vállal az óvodai nevelés értékei és időtálló hagyományai, az óvodáskorra egyedülállóan jellemző érzelmi fogékonyság mellett. A társakkal megélt hagyományápoló tevékenységekben szerzett élmények hozzájárulnak az összetartozás, az egymás tiszteletben tartása, az egészséges életviteli-, szociális kompetenciák formálásához. Programunkba a népi kultúra azon elemeit építettük be, amelyek igazodnak a gyermekek életkori-, fejlődési sajátosságaihoz és mindennapi életüket gazdagítják. Felismertük „a gyökerek” éltető szükségletét, az átadás, az újrateremtés felelősségteljes kötelességét. A néphagyományőrző szemléletű nevelés nem csak a népművészet értékeinek megőrzésére vállalkozik. A népi kultúra más területein, a népi életmód mindennapjaiban is fellelhetők azok az értékek, amelyek újra felhasználásra alkalmasak. A kisgyermekkorban meghatározó az anyanyelv, amelynek fejlesztését a népi mondókák, a dalos és szokásőrző játékok játszása, a mesék élményvilága, nyelvi, furfangos fordulatai nagyban segítenek. A hagyományőrző cselekvések, játékok a kommunikáció, az alkalmazkodó képesség alakulását, a szocializálódást segítik. A gyermek játéka, ami örömet és boldogságérzetet ad, jól ötvözhető a néphagyomány-ápolással, a természetszeretettel. Hitvallásunk fontos eleme, hogy az „ünnepelni tudás” képességének alakítását a néphagyomány-ápolás, a természet és a társak szeretetére nevelés elősegíti.